Hrady a zámky

Zámek Milotice (Trasa 5,2 km – 7 min)

MiloticeZámek vznikl přestavbou gotické tvrze na konci 16. století na jednopatrový renesanční objekt. V letech 1719-25 a 1738-43 za Karla Antonína Serényi byl barokně přestavěn do dnešní podoby. V okolí zámku se nachází rozsáhlý francouzský park a bažantnice.

Více informací: zde


Zámek Strážnice (Trasa 16,5 km – 21 min)

StražniceZámek byl přestavěn ze strážního hradu, proto dostal jméno Strážnice. V zámku najdete muzeum, ve kterém jsou vystaveny nástroje lidové hudby v ČR. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku z 19. století, ve kterém se konají národopisné slavnosti.

Více informací: zde


Zámek Buchlovice (Trasa 36,5 km – 47 min)

BuchloviceSpolu s rozsáhlým parkem představuje zámek opravdový architektonický skvost – typ italské vily, luxusního šlechtického sídla. Byl postaven v 17.-18. stol. ve stylu pozdní renesance italským stavitelem Domenicem Martinellim.
Později byl areál dále upravován na přelomu 19. a 20. stol. Zámecké interiéry mají skvělou štukovou výzdobu a do původního stavu bylo rekonstruováno i vnitřní zařízení zámku.

Více informací: zde


Státní zámek Lednice (Trasa 40,8 km – 38 min)

LedniceNabídka prohlídky historických zámeckých expozic. První historická zpráva o této lokalitě pochází až z roku 1222. Již tehdy zde patrně stála gotická tvrz s dvorcem, kterou roku 1249 český král Václav I. propůjčil rakouskému šlechtici Sigfriedu Sirotkovi. 

Více informací: zde


Zámek Valtice (Trasa 40,6 km – 38 min)

ValticeRozsáhlá a reprezentativní barokní zámecká stavba nahradila původní renesanční zámek. Je součástí lednicko-valtického areálu zapsaného do seznamu UNESCO.

hshsh

Více informací: zde


Hrad Buchlov (Trasa 42,7 km – 53 min)

BuchlovJádro jednoho z nejstarších hradů na Moravě pochází z první poloviny 13. století, avšak výstavba pokračovala až do 17. století. Postupně ale hrad přestal vyhovovat tehdejším životním nárokům a od roku 1751 zůstal Buchlov neobydlen. Díky sběratelské činnosti Berchtoldů z Uherčic zde bylo v první polovině 19. století zpřístupněno veřejné muzeum a hrad nezačal chátrat.

Více informací: zde